ĢIMENES FOTOSESIJA / Семейная фотосессия

Ģimenes Fotosesija / Jautājumi & Atbildes

1. Kā pieteikties uz fotosesiju?


Uz ģimenes fotosesiju var pieteikties sūtot e-pastu uz info@labafotostudija.lv vai zvanot pa tālruni fotogrāfam Kasparam Suškevičam +371 22 33 44 88
2. Cik ilgi jāgaida uz fotosesiju?


Ģimenes fotosesiju būtu vēlams plānot ne ātrāk kā 2-3 dienas pēc pieteikšanās. Viss lielā mērā ir atkarīgs no jūsu vēlmēm un iespējām. Ja fotosesiju plānojat ārpus Rīgas, tad būtu vēlams pieteikties apmēram nedēļu iepriekš. Ja tomēr ir vēlme fotografēties ātrāk, tad telefonsarunā vai e-pastā vienmēr pastāv iespēja vienoties par dienu un laiku.
3. Cik savlaicīgi jāierodas uz fotosesiju?


Ģimenes fotosesijas laiks sākas noteiktajā laikā, par kuru iepriekš vienojāties. Labā fotostudijā ir neliela uzgaidāmā telpa, tāpēc iepriekš pabrīdinot, iespējama ierašanās pirms noteiktā laika, lai sagatavotos fotosesijai. Ja plānojat ilgāku sagatavošanās procesu - ar kārtīgu pārģērbšanos, tad novērtējiet jums nepieciešamo laiku un piezvaniet mums lai varam vienoties par ierašanās laiku. Ja fotogrima uzklāšanu veiksiet Labās fotostudijas telpās, tad grimēšana jāsāk vismaz 1 - 1,5 stundas pirms fotosesijas. Ja gadās kavēties, lūdzu, dodat ziņu forogrāfam Kasparam Suškevičam pa tālruni +371 22 33 44 88. Ja būs iespējams fotosesijas laiks tiks pagarināts.
4. Kur atrodas Labā fotostudija?


Labā Fotostudija atrodas Rīgā, Mazā krasta ielā 83, 3.stāvā. Labās Fotostudijas telpas ir netālu no t/c Mols, biznesa centra " Krasta Biroji" ēkā. Uz Labo Fotostudiju var ātri un ērti atbraukt ne tikai ar privāto, bet arī ar sabiedrisko transportu. No centra braucot jāizvēlas 2., 3., 4., 7., 9., vai 10. tramvajs līdz pieturai Mazā kalna iela vai 12. vai 34. autobuss līdz pieturai Balvu iela.
5. Kādu pakalpojumu komplektu izvēlēties?


Jūs protams izvēlēsieties to komplektu, kas būs visatbilstošākais jūsu vēlmēm un budžetam. Lai fotografēsanās būtu patiesa atpūta un piedzīvojums jūsu ģimenei, izvēloties fotosesiju, vadieties pēc sekojošiem ieteikumiem. Īso fotosesiju jeb MAZO PIEDZĪVOJUMU rekomendējam, ja jums nepieciešamas kompozicionāli klasiskas ģimenes kopbildes. Citām idejām tik īsā fotosesijā nav pietiekoši daudz laika. Arī lielai ģimenei šis fotosesijas variants nebūs īsti piemērots. Vidēji garā fotosesija - PIEDZĪVOJUMS, būs piemērots ģimenēm līdz četriem cilvēkiem. Ģimenes fotosesijai atvēlētās stundas laikā ir iespējams gan nofotografēt arī atsevišķi katru ģimenes locekli, gan arī īstenot kādas interesantākas un radošākas ieceres. Ja esat liela vai atraktīva un radoša ģimene, tad jums vispiemērotākā būs lielā fotosesija - LIELAIS PIEDZĪVOJUMS. Šīs ģimenes fotosesijas varianta ietvaros ir pietiekoši daudz laika ļoti dažādu ieceru realizēšanai. Ģimenes mamma un lielās meitas var arī ļauties kādai vājībai - profesionālam fotogrimam, kas piederas pie kārtīga foto piedzīvojuma. Fotografēšanās ir aizraujošs process. Nereti, kad nu beidzot visi ir iejutušies un pat tētiem ir kļuvis interesanti, fotosesijas laiks jau tuvojas beigām. Neesat optimisti un izbaudiet piedzīvojumu nesteidzīgi - rezervējiet vairāk laika nekā pati īsākā fotosesija.
6. Vai fotosesijai iepriekš jāgatavojas?


Jā un Nē. Ja jūs vēlaties īpašas fotogrāfijas, kurās atspoguļojas jūsu ģimenes hobiji un intereses, tad ir vērts padomāt par aksesuāriem, kas palīdzēs pilnvērtīgi tos parādīt fotogrāfijās. Sazinoties ar fotogrāfu Kasparu Suškeviču, izstāstiet par savām iecerēm, lai pārrunātu veidu kā un kur tas būtu vislabāk darāms, kādi akesuāri jau ir fotogrāfa rīcībā. Var ideju meklējumos ienirt interneta dzīlēs un atrast fotogrāfijas, kuras jums patīk. Ņemat tās droši līdzi, vai pārrunājat ar fotogrāfu iepriekš, un fotogrāfs mēģinās šīs idejas realizēt, ņemot vērā tieši jūsu ģimeni. Var arī pilnīgi negatavoties. Nākat ar ģimeni uz fotosesiju, paņemot līdzi labu garastāvokli un lielas smaidu rezerves. Labā Fotostudijā strādā ir profesionāļi, kas ar jums strādās individuāli, atrodot tieši jūsu ģimenei piemērotākos fotogrāfēšanās paņēmienus. Darbosimies radoši , ļaujot jums reizē atpūsties un piedzīvot.
7. Kā ģērbties uz fotosesiju?


Tas ir ļoti svarīgs jautājums, ko vērts apspriest ar fotogrāfu sazinoties. Galvenais, lai jums apģērbs pašiem patīk un jūs tajā varat salīdzinoši brīvi kustēties. Mēs rekomendējam neizvēlieties ļoti raibu apģēru. Interesanti būs, ja visi ģimene būs izvēlējusies kādu kopējo krāsu, kas dominēs katra ģimenes locekļa apģērbā vai kādu kopīgu detaļu, vai vienota stila tērpus. Pieskaņojiet apģērbu savas ģimenes mākslinieciskajām iecerēm. Izvēloties līdzi ņemamo tērpu skaitu jāvadās pēc principa - vienā tērpā fotosesija ilgst apmēram 20-30 minūtes. Labāk mazāk nekā vairāk, lai pilnvērtīgi var strādāt un apstrādāt katru tērpu un tēlu. Pat LIELAIS PIEDZĪVOJUMS var notikt tikai vienā tērpā un tēlā. Labā fotostudijā ir vairākas fotografēšanas fotozonas, uz kuru fona notiek fotografēšanās, tāpēc garlaicīgi nebūs.
8. Vai nepieciešams fotogrims?


Jā, fotogrims ir ļoti vēlams. Zibspuldžu gaismas spektrs atšķiras no dienas gaismas vai parastā apgaismojuma. Zibspuldzes izgaismos pat pašas mazākās sejas nepilnības, pat tās, kuras pie parasta apgaismojuma ir grūti pamanāmas. Un gada tumšajos mēnešos tikai retā sieviete var lepoties ar nevainojamu sejas ādu. Photoshop? Jā tas ir risinājums, bet katra sejas defekta mīkstināsana vai novēršana samazina jūsu dabiskās grimases un sejas unikālās iezīmes. Var sasniegt glancēta žurnāla vāka modeles izskatu, bet tas ir nedabisks un mūsdienās nepieprasīts. Fotogrāfiju retušēšana prasa ilgu pēcapstrādes procesu. Vienreiz uzklājot grimu un jūs vairāk kā 100 fotogrāfijās izskatāties lieliski. Ģimenes fotosesijā mammai vai lielajām meitām nav nepieciešams spilgts grims - pilnīgi pietiktu ar fotogrimu, kas izskatās maksimāli dabīgi - nude makeup. Tas padarītu sejas toni vienmērīgāku un svaigāku. Tas var būt arī dienas grims ar fotosesijām paredzēto dekoratīvo kosmētiku. Mūsdienās ir vesela dekoratīvas kosmētikas sērija, kas ir īpaši piemērota tieši fotosesijām. Zibspuldžu gaismā grims iemirdzas, noslēpjot sīkos sejas defektiņus un izceļot jūsu skaistās puses. Un tā arī ir lieliska iespēja mammai tā īsti iejusties modeles ādā. Lieliskam rezultātam iesakām izvēlēties Labās fotostudijas vizāžistes pakalpojumu .
9. Kur vislabāk fotografēties?


Pirmkārt piedāvājam fotografēties Labās fotostudijas telpās. Kā jau profesionāla fotostudija, tā ir aprīkota ar modernu un kvalitatīvu studijas tehniku, vairākām interesantām fotozonām un dažādiem aksesuāriem. Fotostudijas telpas ir gaišas, siltas un bērniem drošas. Iespējams, ka jūsu bērni būs pirmo reizi fotostudijā un viņam tas būs jaunums, kā rezultātā būs dubults ieguvums - kvalitatīvas fotogrāfijas un lielisks piedzīvojums, kas paliks atmiņā. Ja vien laika apstākļi ir atbilstoši, tad fotogrāfijas var fotografēt dabā - parks, dārzs, mežs, pļava, jūrmala, pat purvs. Daba piedāvā lieliskus fonus jebkurā gadalaikā. Bieži vien arī bērni dabā jūtas brīvāk, tāpēc fotografēšanās process ir jautrs. Daba liek improvizēt, kā rezultātā fotografijas ir dažādas, un iegūtais rezultāts pārsteidz. Lieliska vieta ģimenes fotogrāfijām ir arī jūsu dzīvesvieta. Fotogrāfa Kaspara Suškeviča rīcībā ir mobilais fotostudijas aprīkojums, kas ļauj jūsu māju pārvērst studijā. Jūs būsiet pārsteigti cik jauki fotogrāfijās izskatās jūsu dzīves vieta. Savā ierastajā vidē jūsu ģimene jutīsies visērtāk un pēc akseuāriem nav tālu jāmeklē. Pārdomu vērts varints. Arī jebkurā citā vietā var notikt ģimenes fotosesija. Papildus izmaksas un atļaujas šajā vietā fotografēt paliek jūsu ziņā.
10. Kad un kā tikšu pie fotogrāfijām?


Ģimenes fotosesijas digitālās fotogrāfijas būs gatavas pēc 10 darbadienām. Ar fotogrāfu Kasparu Suškeviču var vienoties arī par īsāku pasūtījuma izpildes termiņu, bet iespējas būs atkarīgas no tā brīža kopējās fotogrāfa noslodzes. Ja fotogrāfijas no ģimenes fotosesijas ir nepieciešamas ļoti ātri - pasūtījuma izpilde 48h laikā, tad fotosesijas cena palielinās par 20%. Atrākais un ērtākais veids, kā tikt pie gatavajām digitālajām fotogrāfijām, ir tās lejuplādējot no epastā saņemtā linka. Labā Fotostudija nosūtīs pieejas linku, kuru ievadot, varēsiet gan fotogrāfijas apskatīties, gan tās lejuplādēt. Fotogrāfijas Labās fotostudijas mājas lapā būs pieejamas 1 mēnesi pēc to izvietošanas brīža. Iepriekš vienojoties ar fotogrāfu, digitālās fotogrāfijas var saņemt arī noformētā DVD diskā vai zibatmiņā.
11. Kāda ir norēķināšanās kārtība?


Par ģimenes fotosesiju var norēķināties skaidrā naudā fotosesijas laikā, pretī saņemot kvīti, vai ar bankas maksājumu karti - Labā Fotostudija atrodas bankas karšu maksājumu termināls. Var norēķināties arī ar pārskaitījumu uz rēķina pamata - pirms ģimenes fotosesijas.
12. Vai manas fotogrāfijas būs publiski apskatāmas?


Tas atkarīgs no Jūsu izvēlētās ģimenes fotosesijas cenas. Par cik fotogrāfa galvenā reklāma ir viņa paša darbi, tad Labās Fotostudijas mājas lapā Portfolio sadaļā var tikt ievietotas dažas labākās un interesantākās fotogrāfijas arī no jūsu fotosesijas. Ja esat izvēlējušies Labās Fotostudijas vizāžistes pakalpojumus, tad arī viņas portfolio var tikt ievietotas jūsu grima labākās fotogrāfijas. Ja pilnīgi kategoriski iebilstat pret savu fotogrāfiju publiskošanu, tad informējiet par to fotogrāfu un jūsu fotogrāfijas netiks publiskotas, un Jums pie apmaksas jāizvēlas cena par konfidenciālu fotosesiju.
13. Kas ir fotogrāfiju pēcapstrāde un retuša?


Patiešām lielisku fotogrāfiju izveidošana ir ļoti sarežģīts un laikietilpīgs proces, kas sevī ietver dažādu atsevišķu uzdevumu paveikšanu. Katrs no šiem uzdevumiem atsevišķi ir jāpaveic ļoti kvalitatīvā līmenī un visi no šiem uzdevumiem ir savstarpēji jāsavieno, lai iegūtu pašu labāko rezultātu. Te gan ir jāatzīst, ka šī darba paveikšana augstā kvalitātē aizvien ir ļoti sarežģīts process. Standarta fotogrāfiju pēcapstrāde sevī ietver attēla krāsu, toņu, kontrasta, horizonta, asuma uc korekciju. Savukārt kvalitatīva fotoretuša ir darbietilpīgs process, kas sastāv no dažādu attēlu apstrādes programmu kopuma, kur tiek korektēti attēla defekti un attēloto objektu defektu korekcija, piemēram cilvēka ādas mikrodefektu korekcijas uc.
14. Kas ir fotogrāfiju kolāža?


Apvienojot aplicēšanu, krāsošanu, zīmēšanu, izgriešanu un līmēšanu, tika radīta kolāžas tehnika. Pats kolāžas veidošanas process ir bilžu meklēšana žurnālos, izvēle, izgriešana, kombinēšana uz papīra. Mūsdienu fotogrāfijā tiek izmantota digitālā foto kolāža, kurā tiek apvienoti vairāki fotoattēli vienā attēlā, kā pamats tiek izmantots digitāls fons no vektorgrafikas elementiem.