PRIVĀTA FOTOSESIJA / Частная фотосессия

Privāta fotosesija / Jautājumi & Atbildes

1. Es nemāku pozēt. Vai es varu pieteikties uz privāto fotosesiju?


Lai fotografētos un fotosesijas rezultātā saņemtu kvalitatīvas un profesionālas fotogrāfijas nav jābūt modelei. Profesionāli iekārtotās Labās fotostudijas telpas pašas jau rosinās vajadzīgo noskaņojumu, jo jūs vēlēsieties pozēt un nofotografēties visos piedāvātajos interjera variantos. Savukārt, fotogrāfs Kaspars Suškevičs palīdzēs izvēlēties tieši jums piemērotākās fotografēšanās pozas, lai fotografijās atklātu jūsu fotogeniskumu un vienreizību. Lai jūs justos drošāk, ierodaties savlaicīgie, izdzeriet tasi karstas kafijas vai tējas un iejūtieties atmosfērā. Vairāk iejusties lomā jums palīdzēs arī fotogrims. Kamēr vizāžiste jūs nogrimēs, jūs jau jutīsieties kā īsts modele.
2. Kā pieteikties uz fotosesiju?


Uz privāto fotosesiju var pieteikties sūtot e-pastu uz info@labafotostudija.lv vai zvanot pa tālruni fotogrāfam Kasparam Suškevičam +371 22 33 44 88
3. Cik ilgi jāgaida uz fotosesiju?


Privāto fotosesiju būtu vēlams plānot ne ātrāk kā 2-3 dienas pēc pieteikšanās. Viss lielā mērā ir atkarīgs no jūsu vēlmēm un iespējām. Ja fotosesiju plānojat ārpus Rīgas, tad būtu vēlams pieteikties apmēram nedēļu iepriekš. Ja tomēr ir vēlme fotografēties ātrāk, tad telefonsarunā vai e-pastā vienmēr pastāv iespēja vienoties par dienu un laiku.
4. Cik savlaicīgi jāierodas uz fotosesiju?


Privātās fotosesijas laiks sākas noteiktajā laikā, par kuru iepriekš vienojāties. Labā fotostudijā ir neliela uzgaidāmā telpa, tāpēc droši varat nākt brīdi pirms noteiktā laika, lai iedzertu tasi tējas vai kafijas, lai sagatavotos un noskaņotos fotosesijai. Ja plānojat ilgāku sagatavošanās procesu - ar kārtīgu pārģērbšanos, tad novērtējiet jums nepiciešamo laiku un nāciet attiecīgi ātrāk. Ja fotogrima uzklāšanu veiksi Labās fotostudijas telpās, tad grimēšana jāsāk vismaz 1 - 1,5 stundas pirms fotosesijas. Ja gadās kavēties, lūdzu, dodat ziņu pa tālruni +371 22 33 44 88. Ja būs iespējams fotosesijas laiks tiks pagarināts.
5. Kur atrodas Labā Fotostudija?


Labā fotostudija atrodas Rīgā, Mazā krasta ielā 83, 3.stāvā. Labās fotostudijas telpas ir netālu no t/c Mols, biznesa centra " Krasta Biroji" ēkā. Uz Labo fotostudiju var ātri un ērti atbraukt ne tikai ar privāto, bet arī ar sabiedrisko transportu. No centra braucot jāizvēlas 2., 3., 4., 7., 9., vai 10. tramvajs līdz pieturai Mazā kalna iela vai 12. vai 34. autobuss līdz pieturai Balvu iela.
6. Kādu pakalpojumu komplektu izvēlēties?


Jūs protams izvēlēsieties to komplektu, kas būs visatbilstošākais jūsu vēlmēm un budžetam. Tomēr izvēloties fotosesijas komplektu, mēs rekomendējam vadīties pēc dažiem principiem. Īsās fotosesijas komplektu MAZĀ ZVAIGZNE rekomendējam izvelēties tad, ja galvenais fotografēšanās mērķis ir iegūt profesionālas un kvalitatīvas fotogrāfijas CV vai darba portfolio papildināšanai. 30 līdz 40 minūtēs varēs iegūt kompozicionāli korektus portretus, bet radošumam īpaši laika neatliks. Ja fotografēšanās rezultātā vēlaties iegūt ne tikai kompozicionālus portretus uz balta vai melna fona, bet arī radošas un interesantas fotogrāfijas dažādās noskaņās uz dažādiem Labās fotostudijas ( vairāk) vai citas vides foniem, tad jāizvēlas fotosesijas sākot no 1 stundas. Ja vienā reizē gribat iegūt maksimālu rezultātu, vairākkārt mainot apģērbu un tēlu, tad jārēķinās, ka darbs pie viena tēla ir 20 līdz 30 minūtes, tajā skaitā arī ātrs pārtapšanas process. Fotografēšanās ir aizraujošs process un laiks paskrien nemanot - neesiet optimisti izvēloties fotosesijas ilgumu!
7. Vai privāta fotosesija nozīmē tikai viena cilvēka fotosesiju?


Nē. Privātā fotosesijā var fotografēties arī pāri vai arī draugi un draudzenes. Ja privātajā fotosesijā piedalās vairāk kā viens cilvēks, tad jāizvēlas optimāls fotosesijas ilgums. Fotogrāfu gan būtu vēlams iepriekš brīdināt par fotosesijas dalībnieku skaitu.
8. Vai fotosesijai iepriekš jāgatavojas?


Jā un Nē Ja jūs vēlaties īpašas fotogrāfijas, kurās atspoguļojas jūsu hobijs un intereses, tad ir vērts padomāt par akseuāriem, kas palīdzēs pilnvērtīgi tos parādīt fotogrāfijās. Sazinoties ar fotogrāfu, izstāstiet par savām iecerēm, lai pārrunātu veidu kā un kur tas būtu vislabāk darāms, kādi akesuāri jau ir fotogrāfa rīcībā. Var ideju meklējumos ienirt interneta dzīlēs un atrast fotogrāfijas, kuras jums patīk. Ņemat tās droši līdzi, vai pārrunājat ar fotogrāfu iepriekš, un fotogrāfs mēģinās šīs idejas realizēt, ņemot vērā tieši jūsu vizuālās īpatnības. Var arī pilnīgi negatavoties, ja esat izvēlējusies fotosesijas komplektu MAZĀ ZVAIGZNE vai ZVAIGZNE. Fotogrāfs s palīdzēs radīt dažādus tēlus Labās fotostudijas interjerā ( vairāk) vai ārpus tā. Ja esat izvēlējušies komplektu LIELĀ ZVAIGZNE vai SUPERZVAIGZNE, būtu jauki ja arī jums būtu kādas konkrētas vēlmes un idejas un vismaz otrs tērps līdzi. Ja jums, tomēr, nav nevienas pašas mazākās idejas, dodat ziņu fotogrāfam, lai viņš savlaicīgi var pārdomāt dažādas idejas, ko jums piedāvāt.
9. Kā ģērbties uz fotosesiju?


Jūs esat pilnīgi brīva sava apģērba izvēlē - tās var būt gaišas drēbes, romantiskām nosakņām, vai košās krāsās spilgtiem tēliem. Vienīgais, neizvēlaties pārāk raibu apģērbu, ja vien neesat plānojusi šo apģērbu pārdot internetā. Ļoti raibs apģērbs jūs pārmāks. Ja uz privāto fotosesiju ierodaties divatā, tad varat apģērbu, tā elementus vai krāsas saskaņot, lai fotogrāfijas ir sirsnīgākas. Veidojot ar apģērbu vai tā neesamību ultra modernu, māksliniecisku, romantisku, izaicinošu vai jebkādu citu tēlu. Esiet zvaigzne un iemirdzaties zibspuldžu gaismā!
10. Kur vislabāk fotografēties?


Pirmkārt piedavājam fotografēties Labās fotostudijas telpās. Kā jau profesionāla fotostudija, tā ir aprīkota ar modernu un kvalitatīvu studijas tehniku, vairākām, interesantām fotozonām un dažādiem aksesuāriem. Fotostudijas telpas ir gaišas, siltas un ērtas - piemērotas ļoti dažādu ideju īstenošanai. Iespējams, ka jūs būsiet pirmo reizi profesionālā fotostudijā pie profesionāla fotogrāfa. Tas jums būs lielisks piedzīvojums, interesanta pieredze un laba atpūta, no kuras paliks labas atmiņas un profesionālas fotogrāfijas. Ja vien laika apstākļi ir atbilstoši, tad burvīgas fotogrāfijas izdodas dabā - parks, dārzs, mežs, pļava, jūrmala, pat purvs. Daba piedāvā lieliskus fonus jebkurā gadalaikā. Daba liek improvizēt, kā rezultātā fotografiju kvalitāte ir nemainīgi augsta, bet iegūtais rezultāts pārsteidz. Lieliska vieta privātajai fotosesijai ir arī jūsu ierastā vide - mājas. Fotogrāfa rīcībā ir mobilais fotostudijas aprīkojums, kas ļauj jūsu dzīves vietu pārvērst studijā. Jūs būsiet pārsteigti cik jauki fotogrāfijās izskatās jūsu dzīves vieta un kādas interesantas detaļas ir jūsu interjerā. Savā vidē jūs jūtaties visērtāk un pēc aksesuāriem nav tālu jāmeklē. Pārdomu vērts varints. Arī jebkurā citā vietā var notikt privātā fotosesija. Papildus izmaksas un atļaujas šajā vietā fotografēt paliek jūsu ziņā.
11. Vai nepieciešams fotogrims?


Jā, fotogrims ir nepieciešams. Zibspuldžu gaismas spektrs atšķiras no dienas gaismas vai telpu parastā apgaismojuma. Zibspuldzes izgaismos pat pašas mazākās sejas nepilnības, pat tās kuras pie parasta apgaismojuma ir grūti pamanāmas. Un gada tumšajos mēnešos tikai retā sieviete var lepoties ar nevainojamu un veselīgu sejas ādu. Photošops? Jā tas ir risinājums, bet katra sejas defekta mīkstināšana vai novēršana samazina jūsu dabiskās grimases un sejas unikālās iezīmes. Var sasniegt glancēta žurnāla vāka modeles izskatu, bet tas ir nedabisks. Fotogrāfiju retušēšana prasa ilgu pēcapstrādes procesu. Vienreiz uzklāj grimu un jūs vairāk kā 100 fotogrāfijās izskatāties lieliski. Ja neesat dekoratīvās kosmētikas fane, tad fotogrims var būt pavisam nemanāms - nude efekts. Izskats ir dabisks, bet sejas tonis ir vienmērīgs, lūpas ir kļuvušas pilnīgākas, bet acis iemirdzas. Mūsdienās ir vesela dekoratīvas kosmētikas sērija, kas ir īpaši piemērota tieši fotosesijām. Zibspuldžu gaismā grims iemirdzas, noslēpjot sīkos sejas defektiņus un izceļot jūsu skaistās puses. Fotokamera jūs dievinās un fotogrāfijās jūs izskatīsieties perfekti. Un ja vēlaties tā īsti iejusties modeles āda, tad fotogrima uzklāšana jau ir piedzīvojuma sastāvdaļa. Jūs varat izvēlēties sava vizāžista pakalpojumus vai arī Labās fotostudijas vizāžistes pakalpojumus ( vairāk), kas atsevišķu fotosesiju komplektos, jau ir iekļauti cenā.
12. Kad un kā tikšu pie fotogrāfijām?


Privātās fotosesijas digitālās fotogrāfijas būs gatavas pēc 10 darbadienām. Ar fotogrāfu var vienoties arī par īsāku pasūtījuma izpildes termiņu, bet iespējas būs atkarīgas no tā brīža kopējās fotogrāfa noslodzes. Ja fotogrāfijas no privātās fotosesijas ir nepieciešamas ļoti ātri - pasūtījuma izpilde 48h laikā, tad fotosesijas cena palielinās par 20%. Atrākais un ērtākais veids, kā tikt pie gatavajām digitālajām fotogrāfijām, ir tās lejuplādējot no epastā saņemtā linka. Labā Fotostudija nosūtīs pieejas linku, kuru ievadot, varēsiet gan fotogrāfijas apskatīties, gan tās lejuplādēt. Fotogrāfijas Labās fotostudijas mājas lapā būs pieejamas 1 mēnesi pēc to izvietošanas brīža. Iepriekš vienojoties ar fotogrāfu, digitālās fotogrāfijas var saņemt arī noformētā DVD diskā vai zibatmiņā.
13. Kāda ir norēķināšanās kārtība?


Par privāto fotosesiju var norēķināties skaidrā naudā fotosesijas laikā, pretī saņemot kvīti, vai ar bankas maksājumu karti - Labā Fotostudija atrodas bankas karšu maksājumu termināls. Var norēķināties arī ar pārskaitījumu uz rēķina pamata - pirms privātās fotosesijas.
14. Vai manas fotogrāfijas būs publiski apskatāmas?


Tas atkarīgs no Jūsu izvēlētās privātās fotosesijas cenas. Par cik fotogrāfa galvenā reklāma ir viņa paša darbi, tad Labās fotostudijas mājas lapā Portfolio sadaļā var tikt ievietotas dažas labākās un intersantākās fotogrāfijas arī no jūsu fotosesijas. Ja esat izvēlējusies Labās fotostudijas vizāžistes pakalpojumus, tad arī viņas portfolio būs redzamas jūsu grima labākās fotogrāfijas. Ja pilnīgi kategoriski iebilstat pret savu fotogrāfiju publiskošanu, tad informējiet par to fotogrāfu un jūsu fotogrāfijas netiks publiskotas, Jums pie apmaksas jāizvēlas cena par konfidenciālu fotosesiju.
15. Kas ir fotogrāfiju pēcapstrāde un retuša?


Patiešām lielisku fotogrāfiju izveidošana ir ļoti sarežģīts un laikietilpīgs proces, kas sevī ietver dažādu atsevišķu uzdevumu paveikšanu. Katrs no šiem uzdevumiem atsevišķi ir jāpaveic ļoti kvalitatīvā līmenī un visi no šiem uzdevumiem ir savstarpēji jāsavieno, lai iegūtu pašu labāko rezultātu. Te gan ir jāatzīst, ka šī darba paveikšana augstā kvalitātē aizvien ir ļoti sarežģīts process. Standarta fotogrāfiju pēcapstrāde sevī ietver attēla krāsu, toņu, kontrasta, horizonta, asuma uc korekciju. Savukārt kvalitatīva fotoretuša ir darbietilpīgs process, kas sastāv no dažādu attēlu apstrādes programmu kopuma, kur tiek korektēti attēla defekti un attēloto objektu defektu korekcija, piemēram cilvēka ādas mikrodefektu korekcijas uc.